Branża polimerowa dba również o bezpieczeństwo najmłodszych. Coraz częściej na placach zabaw można zobaczyć gumowe maty przerostowe, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo dzieci korzystających z urządzeń. Zastosowanie certyfikowanych mat może uchronić dziecko przed wstrząsem mózgu po upadku z dużych wysokości!

Posłużmy się przykładem – maty przerostowe WS Play osiągnęły rewelacyjny rezultat w testach przekraczając wysokość trzech metrów dla bezpiecznego upadku! Instytucją sprawdzającą parametry i certyfikującą ten produkt są brytyjskie laboratoria Sports Labs – www.sportslabs.co.uk

Oczywiście maty przerostowe aby były w pełni bezpiecznie nie mogą być toksyczne. Poza rewelacyjnymi właściwościami absorpcji siły uderzenia, maty WS Play są także higieniczne – co potwierdza atest PZH. O przetestowanie mat oraz wydanie atestu PZH zadbał Zakład Toksykologii Środowiska Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – https://gumed.edu.pl/

Zastosowanie takich mat na placach zabaw poza tymi oczywistymi zaletami posiada również wiele pozytywnych aspektów, które mogą być niedocenione na pierwszy rzut oka. Dzięki ażurowej strukturze trawa przerasta przez maty równomiernie, nie zbija się w kępy, przez co wygląda atrakcyjniej. Ponadto maty stanowią warstwę ochronną i trawa nie zostaje zadeptana, a w deszczowy dzień zapewnia dodatkową ochronę przed błotem. Tu z kolei nie moglibyśmy pominąć informacji, że maty przerostowe są także antypoślizgowe. Zapewniają one poprawioną przyczepność zarówno w suchych jak i mokrych warunkach, a nawet na śniegu!

Tak więc zastosowanie takich mat na placu zabaw nie tylko zapewnia bezpieczeństwo dla najmłodszych po upadku, ale zmniejsza ryzyko upadku w ogóle! Ponadto zdecydowanie podnosi estetykę placu zabaw.

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą WS Wild Strawberry Ltd – https://www.wsltd.eu/